opinieopinie facebookfacebook DojazdDojazd UEUE

Atrakcje

Molo w Międzyzdrojach będące najdłuższym betonowym w Polsce jest wiodącą atrakcją tego kurortu. Powstało w 1906 roku. W ciągu wieloletniego żywotu, dosyć często było niszczone przez sztormy panujące na Bałtyku. Po gruntownej renowacji oraz przedłużeniu, międzyzdrojskie molo zostało udostępnione dla turystów. Dochodząc do końca mola, mamy możliwość za uiszczeniem odpowiedniej opłaty wybrać się w rejs statkami, przypominającymi pirackie łajby oraz wikingowe łodzie.

Aleja Gwiazd - Promenada jest miejscem, gdzie skupia się całe wakacyjne życie. Spacerując promenadą macie Państwo szanse spotkania gwiazdy, bądź wysłuchania koncertu znanych zespołów. Nieopodal znajduje się, park zdrojowy im. Fryderyka Chopina, a także odciśnięte dłonie znanych gwiazd polskiego kina i teatru - pamiątka po odbywającym się tu corocznie Festiwalu Gwiazd.

Muzeum Wolińskiego Parku Narodowego mieści się w nowoczesnym budynku przy ulicy Niepodległości 3. Posiada bogate zbiory flory i fauny występującej na terenie Wolińskiego Parku Narodowego. Zobaczyć możemy między innymi: ptaki, ssaki żyjące w lasach parku, ptactwo wodne, owady oraz bogatą kolekcję motyli. Duże wrażenie robią wypchane dziki, lisy i inne zwierzęta.

Zagroda Pokazowa Żubrów
oddalona jest od centrum Międzyzdrojów o około 1,3 km (ok. 30 minut pieszej wyceczki) na terenie Wolińskiego Parku Norodowego. Na terenie zagrody żubrów znajdują się wybiegi dla innych zwierząt leśnych. Można tu podziwiać piękne okazy orła bielika, jeleni, saren i dzików. 

Kawcza Góra. To mierzące 61 m n.p.m. wzgórze, znajduje się na wschodzie Międzyzdrojów. Przy wejściu na punkt widokowy znajduje się charakterystyczna brama w kształcie postawionego pionowo dziobu kutra rybackiego. Na szczycie znajdują się dwa duże głazy, z tego miejsca można podziwiać panoramę Bałtyku, plażę w Międzyzdrojach czy niemieckie porty. Z Kawczej Góry można wrócić do Międzyzdrojów plażą, wiodą na nią wygodne schody.

Bałtycki Park Miniatur. W tym parku miniatur zobaczysz modele najciekawszych zabytków w skali 1:25 pochodzących z państw leżących nad Morzem Bałtyckim czyli z Polski, Niemiec, Danii, Szwecji, Finlandii, Rosji, Litwy, Łotwy i Estonii. Z uwagi na wybraną tematykę  Bałtycki Park Miniatur jest jedynym, oryginalnym i wielokulturowym. Dodatkowym atutem Bałtyckiego Parku Miniatur jest umieszczenie modeli zgodnie z rzeczywistym miejscem ich lokalizacji, wytyczonym obrysem wybrzeża Bałtyku, a środek parku to miniatura Morza Bałtyckiego, na którym zobaczysz miniatury znanych jednostek pływających. Podczas 45 minutowej podróży dookoła Bałtyku do Twojej dyspozycji są przewodnicy, którzy  opowiedzą o historii prezentowanych tu zabytków.

Gabinet Figur Woskowych to jedna z głównych atrakcji Międzyzdrojów. W tym ciekawym miejscu macie państwo możliwość podziwiania woskowych postaci aktorów, muzyków, osobistości sceny politycznej, najsławniejszych przywódców różnych krajów, ale także najzabawniejsze postacie z ulubionych bajek.

Planetarium jest jednym z najbardziej nowoczesnych w Polsce. Powstało na dachu budynku przy międzyzdrojskiej promenadzie. To najlepszy sposób by być bliżej gwiazd.
Podczas pochmurnego wieczoru zamiast siedzieć w domu można przyjść do planetarium i podziwiać galaktyki. Planetarium może pomieścić 54 widzów. Na 7 metrowej kopule wyświetlane są za pomocą cyfrowego projektora trójwymiarowe obrazy pochodzące z kosmosu.

Kino Eva jest nowootwartym kinem w Międzyzdrojach. Jego obecność sprawia, że jest atrakcją dla wypoczywających nad morzem a jednocześnie nowoczesną wizytówką Międzyzdrojów ściągającą turystów.